Atrakcje

Podczas pobytu w naszym ośrodku warto zapoznać się z atrakcjami dostępnymi w regionie. Okolica oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Zarówno osoby preferujące wypoczynek aktywny, jak i bierny z pewnością znajdą w trakcie pobytu coś dla siebie.

Jezioro Rożnowskie

Zalew został utworzony w wyniku budowy zapory wodnej na Dunajcu. W miejscu dawnej wioski o nazwie Kobyle Gródek powstał zbiornik o długości 22 km, szerokości dochodzącej do 2 km i głębokości maksymalnej niespełna 30 m. Całkowita powierzchnia jeziora to około 1600 ha. Linia brzegowa liczy 56 kilometrów. Liczne zatoki i półwyspy nadają Jezioru Rożnowskiemu szczególnie malowniczy charakter.

Elektrownia Wodna w Rożnowie

Zapora wodna wzniesiona została w 1941 roku. Posiada 550 m długości, jej szerokość w koronie wynosi 9 m, a maksymalna wysokość to 32,5 m.

Małpia Wyspa (Grodzisko)

"Małpia" wraz z przyległym pasem wód Jeziora Rożnowskiego jest wyjątkowo cennym fragmentem natury o dużym znaczeniu rekreacyjnym. Z biegiem wieków utworzył się tutaj naturalny rezerwat ptactwa wodnego i innych osobliwości przyrodniczych.

Pogórze Rożnowskie

Nasza okolica to kraina o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Łagodne góry, rzeki, lasy oraz jezioro, stanowią doskonałe warunki dla turystyki, uprawiania sportów wodnych i wędkowania.

Sporty wodne

Po jeziorze można pływać bez ograniczeń kajakami, rowerami wodnymi, łódkami wiosłowymi, a także żaglówkami. Jeśli nie dysponują Państwo własnym sprzętem pływającym, można go na miejscu wypożyczyć. Na jeziorze wyznaczona została również strefa, gdzie można poszaleć łodziami z napędem spalinowym. 3,7 km od naszego ośrodka znajuje się przystań, w której można zwodować łódź motorową oraz wynająć dla niej miejsce przy pomoście.

Wędkarstwo

Nad jeziorem znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc do wędkowania. Jezioro obfituje w różnorodne gatunki ryb, pośród których przeważającą ilość stanowi leszcz, płoć, okoń, karp, szczupak i sandacz.

Żeglarstwo

Jezioro zapewnia odpowiednie warunki zarówno dla początkujących adeptów żeglarstwa jak i osób doświadczonych, poszukujących bardziej wymagających wiatrów.

Rejsy statkiem po jeziorze

Po Jeziorze Rożnowskim kursują dwa statki oferujące pasażerski przewóz turystów. Statki pływają wokół wyspy Grodzisko oraz na Zaporę Wodną w Rożnowie.

Zabytkowe kościoły

W okolicy można podziwiać wiele zabytkowych kościołów m. in. w Tropiu, Rożnowie, Podolu.

Loty widokowe

Aeroklub Podhalański posiadający lotnisko w Łososinie Dolnej zaprasza na loty widokowe awionetką nad jeziorem i jego okolicą.

Ruiny zamku Zawiszy Czarnego w Rożnowie

Kamienna budowla w stylu gotyckim wzniesiona w połowie XIV wieku. Do czasów współczesnych zachowały się fragmenty wewnętrznej zabudowy i murów obronnych zamku.

Skałki Rożnowskie

Naturalna ścianka wspinaczkowa położona tuż nad brzegiem jeziora. Na ścianie wyznaczone są trasy o różnym stopniu trudności oraz zainstalowane są udogodnienia dla wspinających się osób.

Most Jana Stacha

Kamienny most zbudowany przez jednego człowieka znajdujacy się w Znamirowicach. Most został wzniesiony nad głębokim jarem w latach 70-tych XX wieku.

Stadnina "Koński oGródek"

Stadnina koni w Gródku nad Dunajcem. Do dyspozycji 4 duże konie, 3 kucyki i dwa 2 małe źrebaczki. W ofercie nauka podstaw jazdy konnej dla początkujących, przejażdzki dla dzieci oraz wycieczki konne po okolicznych lasach.

Park linowy Lemur

Park linowy to świetna zabawa na wysokości, wśród koron drzew. Szybkie przeszkolenie pozwoli każdemu skorzystać z urozmaiconych tras linowych. Tutaj zmierzysz się z przeróżnymi przeszkodami, dostosowanymi do Twoich możliwości.

Zamek Tropsztyn

Zamek w Wytrzyszczce koło Czchowa stanowi jedną z popularniejszych atrakcji Małopolski. Jego historia jest szczególnie niezwykła, ponieważ powiązana jest ze skarbem Inków z Peru. W okresie wakacyjnym możliwe jest zwiedzanie dziedzińca i wnętrz legendarnego zamku.

Miasteczko Galicyjskie

Skansen w Nowym Sączu przenoszący nas do świata XIX-wiecznej Galicji. Rynek i uliczki oddają charakter małomiasteczkowej zabudowy. Tworzące je obiekty odtworzono wiernie na podstawie starych planów, rycin, zachowanych rynków małopolskich miasteczek i wyposażono zgodnie z historycznymi przekazami.

Skamieniałe Miasto

Rezerwat przyrody położony w Cięzkowicach. Wśród lasu rozrzucona jest grupa skał dużych i małych rozmiarów, fantazyjnie ukształtowanych w skutek procesu erozji.